Bonding ve Diş Beyazlatma Tedavisi

Bonding Tedavisi Nedir?

Bonding Tedavisi; dişlere hiçbir zararı olmayan ve çok hızlı uygulanabilen popüler bir estetik diş tedavisi uygulamasıdır. Dişlerdeki kırıkların, aralıkların, şekil ve pozisyon bozukluklarının estetik olarak düzeltilmesini sağlayan başarı oranı yüksek bir tekniktir.

En önemli avantajı dişte aşındırmaya sebep olmayan bir estetik uygulama olmasıdır. Bonding tedavisi ile dişin ön yüzeyine yapıştırılan kompozit materyal diş dokularına çok iyi bağlanır ve diş dokularını destekleyerek kırılmalara karşı dirençli hale getirir. Tek seansta tamamlanabilen hızlı bir tedavidir. Sıcak ve soğuk hassasiyeti görülme olasılığı çok azdır. Hasta tedaviden sonra rahatça yemek yiyebilir.

Beyazlatma (Bleaching) Tedavisi Nedir?

Beyazlatma işleminde doğru teşhis edilmesi ve özellikle doğru maddenin kullanılması çok ama çok önemlidir.Aksi durumda dişlerin minesinde incelme ve aşırı hassasiyet gelişimi, diş etlerinde yanma ve çekilme meydana gelebilir. Doğru şekilde uygulanması ancak hekim kontrolünde olmalıdır.

Diş beyazlatma işleminin dişlere herhangi bir zararı bulunmamaktadır. İşlem sonrasında kazanılan beyazlık; sigara, çay, kahve tüketimi çok olan kimselerde bile 1-1.5 sene korumaktadır. Sigara ve kahve alışkanlığı olmayan kimselerde ise 3-4 yıl süren kalıcı bir beyazlık elde etmek mümkündür.

  • Tedaviler Hakkında Bilgi Alın
  • Röntgen / Fotoğraf Gönderin