Immediate İmplant Uygulaması

Immediate implant uygulaması nedir?

Aynı seansta diş çekimi ve implant uygulamasının bu amaçla tasarlanmış implant ve protetik parçalarla birlikte yapıldığı bir tedavi yöntemidir. Lokal anestezi altında hiçbir ağrı ve sızı duymadan yapılan bir işlemdir. Bu sistem sayesinde hasta çekimle aynı gün tekrar dişine kavuşabilir. Estetik kaygı duymadan iş ve sosyal hayatından geri kalmadan normal yaşantısına devam edebilir.

Immediate implant nasıl uygulanır?

Normal diş çekiminde olduğu gibi bölge lokal anestezi ile uyuşturulur, yeterli uyuşukluk sağlandıktan sonra diş atravmatik tekniklerle, mevcut kemiği koruyarak, çekilir. Çekim boşluğu temizlendikten sonra implant için hazırlanır. İmplant yerleştirildikten sonra yeterli stabilite sağlanabildi ise üzerine geçici sabit diş uyumlanır.

Immediate implant tedavisinin avantajları nelerdir?

Genelde tek köklü olan ön dişlere uygulanan immediate implant, diş çekiminden sonra bekleme ihtiyacını ortadan kaldırır. Normalde diş çekiminden sonra 2-3 ay beklenmekte ve daha sonra implant uygulamasına geçilmektedir. İmmediate implant tedavisi dişin alındığı gün implant uygulamasına olanak sağlar. Bu sistem sayesinde hasta çekimle aynı gün tekrar dişine kavuşabilir. Estetik kaygı duymadan iş ve sosyal hayatından geri kalmadan normal yaşantısına devam edebilir Bekleme süresinin kısaltıldığı bir yöntem olması sebebiyle sıklıkla uygulanmaktadır.

Immediate implant ne zaman uygulanamaz?

Diş çekimi sonrası mevcut kemiğin implant yerleştirilmesi için gerekli olan ilk stabiliteyi sağlayacak durumda olmadığında veya akut enfeksiyon ve kök uçunda kist olması durumlarında uygulanmaz. İmmediate implant, cerrahi bir müdahale olup Çene Cerrahisi Uzmanları tarafından uygulanması gerekmektedir.

Immediate implant uygulaması ağrılı bir işlem midir?

Immediate implant uygulaması çekimle birlikte olması sebebiyle minimalde olsa bir ağrı ve ödem olması beklenen bir durumdur, ancak doktorunuzun uyarılarına uyar ve ilaçlarınızı düzenli kullanırsanız süreci sorunsuz tamamlarsınız.

  • Tedaviler Hakkında Bilgi Alın
  • Röntgen / Fotoğraf Gönderin